32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Ktoś podał bojownikom Państwa Islamskiego zatrute jedzenie. 45 dżihadystów zmarło

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

145 dżihadystów z Państwa Islamskiego zatruło się, a co najmniej 45 z nich zmarło – donosi brytyjski  „The Sun.”

Według niektórych doniesień medialnych zamachu na dżihadystów dokonał pewien młody chłopak, który dodał jakąś trującą substancję do posiłku bojowników. Chciał w ten sposób wysłać na tamten świat słynących z niezwykłego okrucieństwa bojowników, którzy na opanowanych przez siebie terenach w Syrii i Iraku gwałcą kobiety, a pojmanym mężczyznom ścinają głowy.

Nie wiadomo jednak, na czyje zlecenie działał. Mogli to być zarówno jazydowie, jak i Kurdowie. Praktycznie wszyscy, którzy mieli styczność z dżihadystami mogli jak najgorzej życzyć bojownikom Państwa Islamskiego.

Rzecznik Kurdyjskiej Partii Demokratycznej oznajmił , iż posiłek spożywało około 150 osób. Po zjedzeniu iftaru – tradycyjnej potrawy spożywanej po zachodzie słońca w czasie Ramadanu zmarło 45 osób.  Dziesiątki innych są w stanie krytycznym. Do tego zdarzenia doszło w irackim Mosulu, który przez jakiś czas był opanowany przez dżyhadystów.

W ubiegłym roku dżihadystów z Państwa Islamskiego otruli w ich obozach na terenie Syrii bojownicy Wolnej Armii Syryjskiej. Wówczas zmarło kilkudziesięciu  terrorystów. Ci ostatni nadal są górą w starciu z wojskami irackimi i syryjskimi.

 

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520