9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Które serwisy społecznościowe wybierają Polki?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polki już jakiś czas temu wybrały Facebooka i uczucie to nie traci na sile. Ponad 70 proc. użytkowniczek internetu korzysta z Fb codziennie, a 6 na 10 ankietowanych robi to częściej niż rok temu. Dużą popularnością wśród kobiet w Polsce cieszą się również dwa inne serwisy – Youtube i Instagram. Pozostałe popularne na świecie platformy społecznościowe nie przyjęły się w naszym kraju.

Firma Westwing Home & Living przeprowadziła badanie, w którym postanowiła sprawdzić, jak Polki korzystają z serwisów społecznościowych. Niekwestionowanym liderem zestawienia okazał się Facebook. Wyniki sondażu pokazują, że 7 na 10 użytkowniczek internetu korzysta z niego każdego dnia. Największą popularność serwis zyskał wśród młodych Polek, gdzie 82 proc. ankietowanych w wieku 18-24 lat zagląda do niego codziennie, a 93 proc. co najmniej raz w tygodniu. Mimo przepowiadanego zmierzchu Fb, wśród rodaczek cieszy się on niesłabnącą popularnością. Sześć na dziesięć użytkowniczek zadeklarowało, że korzysta z niego częściej niż rok temu. Co ciekawe, największy wzrost zainteresowania Fb widoczny jest wśród najstarszych ankietowanych – 72 proc. użytkowniczek powyżej 55. roku życia przyznało, że obecnie częściej korzysta z platformy.

Mimo powszechnym opiniom, Polki zaglądają na Facebooka nie tylko po to, by sprawdzić, co słychać u znajomych, przeczytać ich posty i komentarze, ale również same chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i doświadczeniami. Jak dowodzą wyniki badania, sześć na dziesięć użytkowniczek serwisu zamieszcza posty przynajmniej raz w tygodniu, a co piąta robi to codziennie.

– Facebook stał się nieocenionym narzędziem komunikacji. Dzięki niemu możemy utrzymywać nieprzerwany kontakt ze znajomymi, wiemy gdzie są, co robią, z kim się spotykają. To daje poczucie zacieśniania relacji. Kobiety, bardziej niż mężczyźni, lubią dzielić się wrażeniami, opowiadać o swoich przeżyciach, po prostu porozmawiać. Dzięki możliwościom, jakie oferuje Facebook, mogą to robić w każdym momencie, dlatego jest im tak bliski – mówi Marta Suchodolska, Dyrektor Stylu Westwing.pl.

Jak pokazują wyniki badania, Polki coraz chętniej korzystają także z serwisu YouTube. 29 proc. badanych zagląda do niego codziennie, a 73 proc. robi to przynajmniej raz w tygodniu. Jednocześnie 58 proc. użytkowniczek deklaruje, że korzysta z niego częściej niż rok temu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Instagrama. Mimo że w Polsce serwis ten nadal nie cieszy się ogromną popularnością, z roku na rok zdobywa coraz większą grupę
wiernych użytkowników. Wyniki sondażu dowodzą, że regularnie korzysta z niego już niemal co trzecia internautka. Co więcej, niemal 70 proc. użytkowniczek serwisu deklaruje, że zagląda do niego częściej niż rok temu, a 6 na 10 badanych przyznaje, że zamieszcza w nim posty regularnie.

– Instagram z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wynikać to może z faktu, że korzystając z serwisu operujemy nie słowem, a obrazem. Zamieszczenie obrazu jest znacznie prostsze i zajmuje mniej czasu niż sformułowanie ciekawego i angażującego posta. Jednocześnie taki wpis nie traci na wartości, wręcz przeciwnie obraz może nieraz powiedzieć znacznie więcej niż słowa – mówi Marcin Rzepka, partner PMR.

Wyniki badania pokazują, że pozostałe popularne na świecie serwisy społecznościowe – Twitter, Pinterest, Snapchat, WhatsApp – nie zyskały w Polsce dużej popularności. Do codziennego używania Snapchata przyznaje się zaledwie 9 proc. ankietowanych Polek, WhatsAppa – 8 proc., Twittera – 5 proc., a Pinteresta – 2 proc. Jednocześnie użytkowniczki tych serwisów, doceniając ich funkcjonalność, korzystają z nich częściej niż rok temu – częstsze korzystanie deklaruje 65 proc. użytkowniczek Snapchata, 63 proc., WhatsAppa, 59 proc. Twittera oraz 53 proc. użytkowniczek Pinteresta.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520