HomeCiekawostki

Kto ma krew na rękach? Prof. Simon mocno angażuje się politycznie

Kto ma krew na rękach? Prof. Simon mocno angażuje się politycznie

Kto ma krew na rękach? Kto sprowokował te awantury i obrażanie kobiet? No grupa prezesa Kaczyńskiego – stwierdził profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu w opublikowanym w internecie wywiadzie. Simon, dziś także członek zespołu doradców premiera Morawieckiego, ostro skrytykował politykę szefa PiS i jego współpracowników.

Wypowiedź Simona była komentarzem do głośnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z sejmowej trybuny, kiedy to prezes PiS stwierdził, że opozycja ma „krew na rękach”, bo nawołuje do masowych demonstracji w czasie epidemii. – Kto ma krew na rękach?! Kto sprowokował te awantury i obrażanie kobiet? Grupa prezesa Kaczyńskiego (…) Oni podjęli decyzję, by prowokować konflikt w szczycie epidemii – stwierdził Simon w rozmowie z internetowym kanałem “Idź pod prąd”.

 

– Pan prezes żyje w świecie równoległym do mojej skali wartości, wartości europejskich – dodał profesor. – W niektórych sprawach miał na pewno rację, ale teraz żyje w świecie abstrakcji i obraża innych ludzi. Nie każdy musi podzielać jego poglądy i kochać koty. Nie można narzucać innym swoich fanatycznych poglądów.

 

– Prowokowanie społeczeństwa, wzbudzanie niepokojów, jeszcze brakuje, żebyśmy stracili pieniądze z Unii, to powinien być Trybunał Stanu dla takich ludzi! Wreszcie ktoś powinien się tym zająć. To jest szaleństwo, co się dzieje w tym kraju, ludzi niezrównoważonych, którzy kierują się swoimi interesami, tak jak Targowica, którzy wyniszczają ten kraj. Jaki był interes prowadzić konflikt z kobietami, gdy mamy się jednoczyć?! Jaki był problem, by przełożyć ustawę o futrzakach za pół roku, kiedy będą szczepionki? I napisać ją przyzwoicie przede wszystkim. Przecież nawet Prezydent powiedział, że to skandal, tego typu ustawa – dodał Simon.

 

Profesor Simon przekonuje, że manifestacje organizowane na dworze i w maseczkach nie zwiększyły ryzyka zakażeń.

 

 

aip

COMMENTS