20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Kto dokończy budowę Domu Jubileuszowego ?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie będzie dodatkowych pieniędzy od miasta na dokończenie budowy Domu Jubileuszowego. To efekt wczorajszego spotkania w ratuszu.

Wczoraj prezydent Rafał Bruski spotkał się z księdzem Krzysztofem Buchholzem, prezesem Fundacji Wiatrak. Przypomnijmy, że w czerwcu grupa radnych zwróciła się do prezydenta miasta o pomoc finansową na dokończenie budowy Domu Jubileuszowego. Radna Grażyna Szabelska argumentowała m.in., że charakter i misja Domu Jubileuszowego, czynią z tego miejsca unikalną w skali kraju inicjatywę wartą wsparcia, a Wiatrak zapewnia szeroką ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych. Rafał Bruski w pismach, jakie wysłał do radnych, informował, że Wiatrak w przeszłości już otrzymał wsparcie finansowe od miasta.

– Miasto dofinansowało projekt kwotą 1 miliona złotych, przekazało również trzy działki o łącznej wartości 1,25 miliona złotych, za które fundacja Wiatrak zapłaciła 18 tysięcy złotych po zastosowaniu 99-procentowej bonifikaty – wymienia prezydent. – Bieżąca działalność Fundacji Wiatrak jest dofinansowywana z budżetu miasta i tylko w ciągu ostatnich trzech lat na ten cel przeznaczono kwotę 674,1 tysiąca złotych – dodaje prezydent Bruski.

Wczoraj podczas spotkania w urzędzie miasta przełomu nie było. – Prezydent podtrzymał swoją wcześniejszą deklarację, informując, że środki finansowe na realizację inwestycji nie mogą pochodzić głównie z publicznych dotacji, jednocześnie wyrażając nadzieję, że projekt uda się zrealizować dzięki wsparciu darczyńców – informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta miasta.

, foto Materiały Fundacji Wiatrak

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520