Ksiądz z Gliwic oskarżony o przestępstwa seksualne. Został aresztowany na trzy miesiące

Ksiądz z Gliwic oskarżony o przestępstwa seksualne. Został aresztowany na trzy miesiące

Postępowanie w sprawie księdza z Gliwic toczy się w częstochowskiej prokuraturze. Duchowny Andrzej N. został aresztowany na 3 miesiące.

Na polecenie częstochowskiej prokuratury policja zatrzymała w Gliwicach 38-letniego księdza Andrzeja N. Ten usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw seksualnych, w tym gwałtu na młodej kobiecie, których miał się dopuścić między 2013 a 2019 rokiem. Poszkodowana kobieta została już przesłuchana w obecności psychologa, a prokurator uznał jej zeznania za wiarygodne.

 

Z informacji prokuratury wynika, że ksiądz przyznał się do znajomości z kobietą, ale zaprzecza jakoby miał z nią utrzymywać jakiekolwiek kontakty seksualne. Za zarzucane czyny duchownemu grozi 12 lat pozbawienia wolności.

 

Gliwicka Kuria skomentowała zatrzymanie księdza

 

W lakonicznym komunikację gliwicka Kuria wyraża głęboki smutek i żal w związku z wydarzeniami, które dotyczą kapłana diecezji.

 

Jak zapewniają przedstawiciele diecezji, delegat biskupa gliwickiego zgłosił sprawę odpowiednim organom państwowym. Ze strony diecezji została wszczęta procedura wyjaśniająca, a także udzielono niezbędnej pomoc. Liczymy na to, że przy współpracy z organami państwowymi uda się wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy, a także deklarujemy z naszej strony całkowitą gotowość do współpracy – ks.Sebastian Wiśniewski, kanclerz Kurii.

 

Postępowanie prowadzi prokuratura w Gliwicach

 

Od ubiegłego roku prokuratura w Gliwicach prowadzi też śledztwo dotyczące księdza Piotra R., który miał molestować nastolatki. Postępowanie kanoniczne potwierdziło zarzuty stawiane duchownemu.

 

– Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, który wskazał, że w 2011 r. w sierpniu, jeden z duchownych diecezji gliwickiej przemocą doprowadził siedemnastoletnią uczestniczkę wakacyjnego wyjazdu do poddania się innej czynności seksualnej oraz przetrzymywał ją w pokoju wbrew jej woli. Nadto ustalono, że wykorzystując stosunek zależności dotykał w miejsca intymne inną z dziewcząt przebywającą na wyjeździe – poinformowała gliwicka prokuratura.

 

PC aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0