Ksiądz radzi, jak grzecznie odmówić molestującemu:”Bądź miła, potraktuj go z szacunkiem”

Ksiądz radzi, jak grzecznie odmówić molestującemu:”Bądź miła, potraktuj go z szacunkiem”

Jak grzecznie odmówić molestującemu albo jak ubrać się, żeby nie być winną gwałtu? Takie porady zawiera kontrowersyjny poradnik napisany przez księdza dla dzieci powyżej 14 roku życia. Sprawę nagłośniła w internecie Dorota Łoboda, szefowa Fundacji “Rodzice Mają Głos” po tym, jak książkę rozdano uczniom jednej ze szkół.

“Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeżeli będzie cię szanował” – czytamy w katolickim poradniku dla dziewczynek. To nie jedyne kontrowersyjne zalecenia.

Czytamy dalej:

“W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła”.

A to wciąż jedynie fragment książki, skierowanej między innymi do dzieci powyżej 14 roku życia. O poradniku zrobiło się głośno, gdy rozdano go uczniom jednej ze szkół. Autorem poradnika jest ksiądz, Jean Benoit Casterman. Jakie jeszcze szokujące treści zawiera poradnik? Przez kogo jest rekomendowana ta książka?

Poradnik katolicki wywołał burzę w mediach społecznościowych, zwłaszcza wśród znanych osób. Swój sprzeciw wyraziła między innymi modelka Anja Rubik, która wydała ostatnio książkę o edukacji seksualnej.

 

Poradnik bez problemu można znaleźć do kupienia w internecie, gdzie jego opis brzmi następująco:

Książka w interesujący sposób przedstawia fundamentalne prawdy potrzebne do prawidłowego kształtowania dorosłego życia młodych, nie pomija takich zagadnień jak antykoncepcja, aborcja, seksualne relacje przedmałżeńskie. Ukazuje powiązanie życia emocjonalnego z życiem seksualnym dając dobry fundament dla rozwoju i dojrzałości młodych ludzi. Książka skierowana dla młodzieży powyżej 14 roku życia, dla wychowawców, rodziców i katechetów.

 

Red. AIP/AG Dziennik Łódzki/PolskaPress

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0