Ksiądz – kibic z Modzurowa przekłada godziny mszy św., by można było oglądać Mundial 2018

Ksiądz – kibic z Modzurowa przekłada godziny mszy św., by można było oglądać Mundial 2018

Proboszcz p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie w gminie Rudnik postanowił przełożyć godziny mszy świętej. Dlaczego? Powód jest prosty. Sam jest kibicem piłkarski i chce, by też wierni fani piłki nożnej mogli oglądać mecze piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Chce zorganizować też parafialną strefę kibica. 

W czwartek 14 czerwca rozpoczynają mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mecze zaplanowano na godziny: 14, 17 i 20, co kolidowałoby z mszą święta w Rzymsko-Katolicka Parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie. Proboszcz tej parafii również lubi oglądać rozgrywki piłkarskie. Dla wygody wiernych postanowił zmienić godziny mszy, by nie kolidowały z meczami. Msza od czwartku aż do zakończenia mistrzostw będzie rozpoczynała się o godzinie 19. “Mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00 – napisano w ogłoszeniu. W komunikacie poinformowano również, że zostanie przygotowana “strefa kibica”. – Byłoby pięknie, gdybyśmy w większej grupie pokibicowali – kontynuowano” – czytamy fragment ogłoszenie parafialnego, które zamieścił internauta na Twitterze.

 

 

To jednak nie koniec. Proboszcz postanowił zorganizować także strefę kibica w sali młodzieżowej. Na ścianie będzie 42-calowy telewizor, będą ławki i krzesła, tak by jak najwięcej osób mogło wspólnie oglądać mecze. “Ponieważ mistrzostwa będą trwać cały miesiąc, wyznaczymy listę meczy na które zapraszamy do wspólnego kibicowania. Na pewno wszystkie mecze z udziałem polskiej drużyny” – brzmi dalej ogłoszenie.

 

(AIP)


 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0