HomeCiekawostki

Ks. Tymoteusz Szydło zniknął. Znani księża są bardzo zaskoczeni i modlą się za syna Beaty Szydło

Ks. Tymoteusz Szydło zniknął. Znani księża są bardzo zaskoczeni i modlą się za syna Beaty Szydło

Ks. Tymoteusz Szydło zniknął. Znani księża są bardzo zaskoczeni i modlą się za syna Beaty Szydło. Parafianie nie wiedzą, kiedy i czy w ogóle pojawi się w parafii. Syn Beaty Szydło, byłej premier, miał trafić do nowej parafii. Jednak zaskoczeni parafianie dowiedzieli się, że go nie będzie.

 

Ponad dwa lata temu ks. Tymoteusz przyjął święcenia kapłańskie. Młody duchowny miał zacząć od września 2019 roku odprawiać msze w parafii w Oświęcimiu. Tak się jednak nie stało. Kapłan wziął bezpłatny urlop i zniknął. Jaka jest tego przyczyna? Jak napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak: „Trudno być kapłanem, który jest synem byłej premier i postacią utożsamianą z obozem rządzącym”. Ks. Isakowicz-Zaleski natomiast zachęca do modlitwy za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają trudne chwile.

Ks. Tymoteusz Szydło miał od września kontynuować swoją posługę kapłańską w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Tak się jednak nie stało. Obecnie młody duchowny:

    • jest na bezterminowym urlopie, o który sam poprosił,
    • nie pracuje w żadnej parafii.

Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Tego na razie nie wiadomo. Ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii w Piłce pisze na Twitterze, że “trudno jest być kapłanem, który jest synem byłej premier i postacią utożsamianą z obozem rządzącym”.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski natomiast zachęca do modlitwy za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają trudne chwile. Bezterminowy urlop zaledwie po 2 latach kapłaństwa? To oznacza tylko jedno. Wielka szkoda. Pomodlę się dziś za ks. Tymoteusza i jego Rodziców. – pisze ks. Isakowicz-Zaleski.

Trudno stwierdzić, jakie są przyczyny problemów młodego duchownego. Dyskutuje się w sieci o:

    • kryzysie wiary,
    • problemami w starciu z tak ogromnym zainteresowaniem opinią publiczną ks. Szydło.

Z komentarzami, również hejterskimi, ks. Tymoteusz Szydło musi się mierzyć od samego początku. Przypomnijmy, że premier Beata Szydło w czasie święceń kapłańskich apelowała, by sprawę życia kapłańskiego jej syna zostawić spokoju – pisze portal beskidzka24.pl. To ogromne przeżycie, które powinno zostać sprawą rodziny i najbliższych – mówiła wówczas Szydło.

TK aip

Czytaj również:

“Ksiądz Tymoteusz Szydło nie został ojcem”. Pełnomocnik syna Beaty Szydło wydał oświadczenie

COMMENTS