HomeCiekawostki

Krzysztof Piątek zastrzegł swoją “cieszynkę”. Teraz to jest oficjalny znak towarowy napastnika AC Milan i reprezentacji Polski

Krzysztof Piątek zastrzegł swoją “cieszynkę”. Teraz to jest oficjalny znak towarowy napastnika AC Milan i reprezentacji Polski

Zgodnie z prawem Krzysztof Piątek ma od teraz wyłączność na używanie swoich słynnych pistoletów – gestu jaki wykonuje po zdobyciu bramki. O zarejestrowaniu “cieszynki” polskiego napastnika AC Milan poinformowała Edyta Demba-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP.

 

Pistolety Piątka są teraz, w rozumieniu prawa, ruchomym znakiem towarowym. – W marcu była nowelizacja ustawy, która wprowadziła nowe kategorie znaku takie jak znaki multimedialne. Ku uciesze fanów piłkarza Piątka. chcę poinformować, że właśnie zarejestrował swoją “cieszynkę” jako znak towarowy ruchomy. W różnych wariantach – poinformowała Demba-Siwek w rozmowie z portalem ŚląskiBiznes.pl.

A gdyby ktoś jeszcze (jakimś cudem) nie wiedział o co chodzi, to wyjaśniamy, że po każdej zdobytej bramce (a w ubiegłym sezonie zdobył ich w sumie 34 – 22 w Serie A, 8 w Pucharze Włoch i 4 w reprezentacji Polski) snajper AC Milan biegnie w kierunku trybun i wykonuje charakterystyczny gest z pistoletami.

Stąd też przydomek “El Pistolero” (z hiszpańskiego rewolwerowiec), jaki nadali mu kibice. Wyjątek zrobił tylko w czerwcowym meczu z Izraelem w Warszawie. Jak tłumaczył, zrobił to z szacunku do rywali.

Red. Jakub Niechciał/PolskaPress AIP

COMMENTS