Krzysztof Cugowski niezależnym kandydatem do Senatu

Krzysztof Cugowski niezależnym kandydatem do Senatu

Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera startuje do Senatu jako kandydat niezależny, ale z pełnym poparciem PSL. Na listach wyborczych ludowców są też posłowie, samorządowcy a nawet apolityczna urzędniczka

Budka Suflera zakończyła już działalność, a jej wokalista Krzysztof Cugowski startuje w wyborach do Senatu. Przypomnijmy, że muzyk był już senatorem PiS, ale teraz ubiega się o mandat jako kandydat niezależny. Tymczasem poznaliśmy pełne listy wyborcze lubelskiego PSL i okazuje się, że ta partia nie wystawia w Lublinie nikogo do walki o Senat, ale popiera właśnie Cugowskiego. Dodajmy jeszcze, że pełnomocnikiem wyborczym Cugowskiego jest Jarosław Zdrojkowski. To były marszałek województwa z PiS, który później w wyborach samorządowych kandydował z listy PO. Obecnie Zdrojkowski pracuje w Porcie Lotniczym Lublin, w którym jednym z udziałowców jest województwo lubelskie rządzone przez koalicję PSL – PO.

Kto jeszcze jest na listach wyborczych PSL. To obecni posłowie, wiceministrowie, radni sejmiku województwa, samorządowcy i urzędnicy agencji rolnych. Na liście do Sejmu jest też Anna Augustyniak, sekretarz województwa, której prawo zabrania należeć do jakiejkolwiek partii politycznych. Zaznaczmy, że apolityczni sekretarze zaangażowani w politykę to już norma. Sekretarz miasta Świdnik, Artur Soboń jest radnym wojewódzkim PiS. Leszek Burakowski były sekretarz województwa, był kandydatem PO w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Na liście do Sejmu jest także były prezydent Białej Podlaskiej, Andrzej Czapski.

, foto JB/archiwumCOMMENTS

WORDPRESS: 0