Krotoszyn: Proces policjantów. Wszyscy winni. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

Krotoszyn: Proces policjantów. Wszyscy winni. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

W czwartek 18 kwietnia sędzia Sądu Rejonowego w Krotoszynie Małgorzata Kurjata wydała wyrok w głośnej sprawie niedopełnienia obowiązków przez krotoszyńskich policjantów, którzy 10 listopada 2017 r. nie ustalili sprawcy potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nie wykonali badania na stan trzeźwości u znanego krotoszyńskiego przedsiębiorcy budowlanego, który był podejrzewany o dokonanie tego czynu.

 

Sąd uznał wszystkich czterech oskarżonych: oficera dyżurnego, dwóch członków patrolu ruchu drogowego oraz kierownika zmiany, który ów patrol wzmocnił, winnymi działania wspólnie i w porozumieniu oraz umyślnego niedopełnienia obowiązków na szkodę pokrzywdzonego rowerzysty i interesu publicznego.

 

Sąd wobec wszystkich orzekł warunkowe umorzenie postępowania w zawieszeniu na okres 1 i 2 lat, zapłaty nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 1000, 2000 i 2500 zł oraz pokrycia kosztów procesu w wysokości 140 zł na osobę. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżeni zapowiedzieli apelacje.

 

 

-Oskarżeni policjanci: (od lewej) oficer dyżurny K., członkowie patrolu drogówki W. i S. oraz kierownik zmiany Sz.COMMENTS

WORDPRESS: 0