15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Królowa Elżbieta II zamieszana w aferę Paradise Papers

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Królowa Elżbieta II znalazła się wśród osób podejrzanych o umieszczanie swoich pieniędzy w tzw. rajach podatkowych. W aferę nazwaną „Paradise Papers” zamieszani są też m.in. członkowie gabinetu Donalda Trumpa.

 

Aferę „Paradise Papers” ujawniły największe światowe media, wśród nich brytyjski The Guardian i niemiecki Suddeutsche Zeitung. Obie redakcje należą do grupy, która przeanalizowała 13,4 mln dokumentów z rajów podatkowych, przekazanych przez anonimowe źródło.

 

Znajdują się tam nazwiska aż 120 polityków z 50 krajów. Oprócz nich także dane znanych sportowców, piosenkarzy (m.in. Bono i Madonna), członków gabinetu i sponsorów prezydenta Donalda Trumpa. Jednym z nich jest Wilbur Ross, minister handlu USA.

 

Ujawnienie afery nie jest dobrą wiadomością dla królowej Elżbiety II. Jak informuje brytyjski The Guardian około 10 milionów funtów z majątku monarchini, za pośrednictwem księstwa Lancaster zostało umieszczonych w rajach finansowych na Kajmanach i Bermudach. Pieniądze pochodziły z prywatnego funduszu królowej.

 

W aferę zamieszany jest również Stefan Bronfman, doradca premiera Kanady i fundator jego kampanii wyborczej. Okazuje się, że Bronfman przy pomocy własnej, rodzinnej firmy umieszczał miliony dolarów w rajach podatkowych. W ten sposób unikał płacenia większych pieniędzy we własnym kraju i w USA.

Michał Kurowicki AIP

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520