"> Kreml zgadza się z Trumpem - NATO to przeżytek - wiadomosci.com

Kreml zgadza się z Trumpem – NATO to przeżytek

Kreml zgadza się z Trumpem – NATO to przeżytek

Kreml zgadza się z amerykańskim prezydentem elektem, który powiedział, że Pakt Północnoatlantycki jest „przestarzały”. Donald Trump wyraził taką ocenę w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Bild”.

„NATO jest rzeczywiście przeżytkiem, zgadzamy się z tym” – oświadczył rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, komentując wypowiedź Donalda Trumpa. Kremlowski rzecznik odniósł się także do innych wypowiedzi amerykańskiego prezydenta elekta. Między innymi Donald Trump w wywiadzie dla gazety „Bild” powiedział, że jest za porozumieniem z Rosją w kwestii redukcji broni jądrowej i uważa takie działania za konieczne. W odpowiedzi Dmitrij Pieskow zapewnił dziennikarzy, że rosyjsko – amerykańskie rozmowy na ten temat nie są prowadzone. Rzecznik odniósł się także do kwestii ewentualnego zniesienia przez Stany Zjednoczone sankcji nałożonych na Rosję. Przypomniał słowa Władimira Putina, że to nie Rosja była inicjatorem wprowadzania restrykcji, więc Moskwa nie będzie tej kwestii poruszać w kontaktach zagranicznych.
Rzecznik Kremla oświadczył także, że niewłaściwe jest ocenianie wypowiedzi Donlda Trumpa, dopóki nie obejmie on urzędu prezydenta. Jednocześnie zaprzeczył, jakoby prowadzone były rosyjsko – amerykańskie rozmowy o spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.

Maciej Jastrzębski/Moskwa, Fot. Dreamstime.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0