Krakowscy nurkowie chcą wydobyć z dna jeziora ciało kobiety, która została zamordowana… ponad 20 lat temu

Krakowscy nurkowie chcą wydobyć z dna jeziora ciało kobiety, która została zamordowana… ponad 20 lat temu

Fundacja na Tropie – przy wsparciu członków z krakowskiej Grupy Nurkowej 5 Fal – chce wydobyć szczątki Joanny Gibner z dna jeziora Dywickiego. Kobieta została brutalnie zamordowana przez swojego męża 23 lata temu. Ciała do dzisiaj nie odnaleziono. Morderca odbył karę 15 lat więzienia.

Akcja, którą chce przeprowadzić fundacja Na Tropie, wspólnie z nurkami z Krakowa, jest kosztowna: potrzeba na nią 10 tys. złotych. By zebrać tak dużą kwotę, na portalu zrzutka.pl, uruchomiono zbiórkę pieniędzy.

 

Jezioro Dywickie, położone na północ od Olsztyna, w sąsiedztwie wsi Dywity, to akwen o powierzchni 18 hektarów i głębokości ok. 7 metrów. “Akcję chcemy przeprowadzić w czerwcu tego roku. Pomóż nam wydobyć Joannę z dna Jeziora Dywickiego, a jej mamie pochować szczątki córki” – apelują organizatorzy zbiórki. Przypominają, że 23-letnia Joanna Gibner została zamordowana w 1996 roku przez męża, zaledwie w 3 tygodnie po ślubie. Mężczyzna ciało żony zatopił w jeziorze. Spoczywa tam do dzisiaj.

 

Z akt sprawy, które analizował Janusz Szostak, redaktor naczelny magazynu kryminalnego „Reporter”, a także prezes fundacji Na Tropie, wyłania się obraz człowieka prostego (wykształcenie podstawowe, prace na budowach) i jednocześnie nieobliczalnego. – To był psychopata. Jak inaczej można określić człowieka, który trzy tygodnie po ślubie dusi żonę? – zastanawia się Szostak. Dodaje, że Marek W. bił ojca, a matkę wyzywał. – Tuż po zabójstwie Joanny miał kolejną partnerkę, Emilię. To właśnie dzięki tej kobiecie sprawa, o której teraz rozmawiamy, po siedmiu latach od morderstwa, ujrzała światło dzienne. Marek W. któregoś dnia wyjawił Emilii mroczny sekret, a ona nie mogła żyć z tą wiedzą, w pewnym momencie nie dała już rady i zgłosiła sprawę organom ścigania – wspomina Szostak. Morderca został skazany na 15 lat więzienia. Odbył karę.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0