HomeMałopolskie

Kraków. Wniosek do prezydenta o ujawnienie, ilu osobom z Platformy dał posady w ramach umowy koalicyjnej

Kraków. Wniosek do prezydenta o ujawnienie, ilu osobom z Platformy dał posady w ramach umowy koalicyjnej

“Czy Jacek Majchrowski nam odpowie, ile Tczewa jest w Krakowie?” – pod takim hasłem happening przed krakowskim magistratem zorganizowała Monika Bętkowska, kandydatka PiS do Sejmu.

– W ujawnionych niedawno opinii publicznej rozmowach pana Sławomira Neumana z działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa, włodarz naszego miasta został wymieniony jako jedna z tych osób, której Platforma chociaż niechętnie, to jednak udzieli poparcia w wyborach samorządowych w 2018 r.

 

Kontekst wypowiedzi pana Neumanna oraz ukazanie mechanizmów uprawiania polityki przez kierownictwo PO nakazuje przyjąć, iż pan Jacek Majchrowski po ponownym objęciu stanowiska prezydenta Krakowa sfinalizował transakcje poprzez zatrudnienie ludzi z PO w podległym sobie Urzędzie Miasta Krakowa oraz miejskich spółkach – mówiła Monika Bętkowska.

 

Za nią umieszczono transparent, na którym pojawiły się następujące nazwiska: J. Krupa, M. Janicki, W. Szczepaniak, J. Popiel, W. Kozak, B. Kośmider. – Na tym transparencie wymienieni zostali tylko najważniejsi małopolscy dygnitarze koalicji PO i PSL, dla których pan Majchrowski utworzył dobrze opłacane synekury – wyjaśniła Monika Bętkowska. – Przed niespełna rokiem krakowskie media wspominały o 200 stanowiskach dla osób związanych z PO, nie wiemy do dzisiaj, jaka jest rzeczywista liczba – dodała.

 

Monika Bętkowska poinformowała na koniec: – W najbliższych dniach skieruję oficjalne pismo do prezydenta Krakowa z żądaniem ujawnienia kompletnej listy osób (wraz z wysokością wynagrodzeń) zatrudnionych przez niego w ramach wywiązania się z umowy zawartej z panem Grzegorzem Schetyną.

 

aip

COMMENTS