Kraków. Władze potwierdziły chęć organizacji igrzysk

Kraków. Władze potwierdziły chęć organizacji igrzysk

Polski Komitet Olimpijski wyjaśnia, że nie zgłosiłby kandydatury Krakowa do organizacji igrzysk europejskich, gdyby nie było takiej woli ze strony władz miasta i regionu.

– Potwierdzam, iż do PKOl wpłynęły listy Miasta Krakowa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wyrażające ich intencję podjęcia się roli współgospodarzy i współorganizatorów III Igrzysk Europejskich w roku 2023 – informuje Henryk Urbaś z PKOl. – Na podstawie tych listów PKOl dokonał w Komitecie Igrzysk Europejskich zgłoszenia kandydatury Krakowa i Regionu Małopolski do organizacji igrzysk europejskich za cztery lata – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Jak marszałek i prezydent byli w Rzymie i wrobili Kraków w niechciane igrzyska

Poprosiliśmy PKOl o udostępnienie wniosku Krakowa i Małopolski w sprawie przyznania organizacji igrzysk europejskich w 2023 r. – Dokumentacji i korespondencja w tej sprawie są objęte klauzulą poufności – wyjaśnia Henryk Urbaś.

 

Przypomnijmy, że miasto i województwo aplikują o organizację dużej sportowej imprezy bez zgody i akceptacji mieszkańców. Stowarzyszenie Miasto Wspólne zamierza zorganizować referendum w tej sprawie. Prezydent Krakowa wyjaśnia, że to pomysł władz województwa i PKOl z poparciem wicepremier Beaty Szydło. W Urzędzie Marszałkowski odsyłali do PKOl.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0