Kraków w grupie najlepszych 10 miast świata

Kraków w grupie najlepszych 10 miast świata

Kraków znalazł się w grupie najlepszych 10 miast świata w rankingu TripAdvisor.

 

Serwis turystyczny wyróżnił te, które charakteryzują się największym wzrostem zainteresowania i pozytywnych recenzji członków jego społeczności.

 

Przed stolicą Małopolski uplasowały się m.in. Key West (USA), Reykjavik (Islandia) oraz Edynburg (Wielka Brytania).

– Kraków znalazł się w grupie najlepszych 10 miast świata w rankingu TripAdvisor. Serwis turystyczny wyróżnił te, które charakteryzują się największym wzrostem zainteresowania i pozytywnych recenzji członków jego społeczności. Przed stolicą Małopolski uplasowały się m.in. Key West (USA), Reykjavik (Islandia) oraz Edynburg (Wielka Brytania).
– Serwis poleca zwiedzić m.in. French Quarter, czyli najstarszą część Nowego Orleanu. To turystyczne centrum miasta i całego regionu. Nowy Orlean słynie również z parad i zabaw do białego rana.
– Największe miasto Szkocji to idealne miejsce dla turystów lubiących historię, zakupy i spacery po muzeach i galeriach. Odbywają się tam również niezwykłe muzyczne wydarzenia.
– Wśród turystycznych atrakcji stolicy Małopolski zostały wymienione m.in. obóz Płaszów oraz Fabrykę Emalia Oskara Schindlera. Nie brakuje też kawiarni, sklepów i pubów.
– Tropikalna wyspa, pełna świątyń. Jedną z największych atrakcji jest Sacred Monkey Forest Sanctuary. To park, połączony z kompleksem świątynnym.
– Serwis poleca szczególnie Zamek Dubliński oraz założony w 1831 roku ogród zoologiczny.
– Warto zobaczyć m.in. Dom Anny Frank oraz Muzeum Vincenta van Gogha.
– Jednym z najważniejszych zabytków jest Meczet i medresa Alego ibn Jusufa. Turyści mogą podziwiać również piękne ogrody.
– Edynburg słynie z fajerwerków, festiwali i pysznego jedzenia.
– Reykjavik to najbardziej wysunięta na północ stolica na świecie. Nad miastem góruje charakterystyczna bryła kościoła Hallgrímskirkja (drugi w kraju najwyższy budynek), na którego wieży znajduje się punkt widokowy.
– Key West to miasto, w którym zawsze świeci słońce, a ludzie ciągle się uśmiechają. Jedną z atrakcji turystycznych jest dom Ernesta Hemingwaya.

facebook twitter
aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0