Kraków: Tłumy polityków PiS na pogrzebie matki Ryszarda Terleckiego

Kraków: Tłumy polityków PiS na pogrzebie matki Ryszarda Terleckiego

W piątek o godzinie 13 odbył się pogrzeb matki Ryszarda Terleckiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. W ostatniej drodze Janiny Terleckiej wicemarszałkowi Sejmu towarzyszyli liczni politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym ci najważniejsi – prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier RP Mateusz Morawiecki.

Janina Terlecka miała 93 lata. Urodziła się we Lwowie w 1925 roku. Ukochaną mamę, babcię i prababcię żegnała najbliższa rodzina z Ryszardem Terleckim na czele. Tuż za szefem klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałkiem Sejmu podążali najważniejsi politycy w państwie.

 

W pierwszym szeregu szedł Jarosław Kaczyński, który wspierał się kulą. Obok niego podążał premier Mateusz Morawiecki. Dalej podążali ministrowie Joachim Brudzińskim, Andrzej Adamczyk oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Nieco z tyłu podążał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Na pogrzebie obecna była także była premier Beata Szydło oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Do tego lokalni radni i działacze PiS. W ostatniej drodze Janiny Terleckiej towarzyszyli także sąsiedzi z kamienicy na ulicy Blich, gdzie mieszkała. Na czas pogrzebu na krótkie chwile policja ograniczała ruch w rejonie Cmentarza Rakowickiego.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0