HomeMałopolskie

Kraków. Tęczowa flaga pojawiła się na budynku AST. Czy to miejsce na takie manifestacje?

Kraków. Tęczowa flaga pojawiła się na budynku AST. Czy to miejsce na takie manifestacje?

“Będziemy bronić i wspierać tych, którzy spotkają się z dyskryminacją. W AST wszyscy jesteśmy u siebie” napisała w mediach społecznościowych rektor Akademii Sztuk Teatralnych Dorota Segda, a na budynku uczelni zawisła tęczowa flaga.

Tęczowa flaga na budynku Akademii Sztuk Teatralnych to odpowiedź na słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas wizyty w Brzegu powiedział, że “LGBT to nie są ludzie, a ideologia”. Rektor uczelni, Dorota Segda napisała na profilu uczelni na Facebooku: “Drodzy Przyjaciele, Niech się wstydzą ci, którzy kogokolwiek próbują wykluczać ze społeczeństwa i tworzą sztuczne podziały. Będziemy bronić i wspierać tych, którzy spotkają się z dyskryminacją. W AST wszyscy jesteśmy u siebie”. O zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących zaapelowało również Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

 

“Od kilku dni jesteśmy świadkami ataków na osoby LGBT+. Osoby LGBT+ są także wśród nas – pracowników i studentów polskich uczelni. Obraźliwe słowa, padające pod ich adresem, odbierające im poczucie godności, godzą w całą wspólnotę akademicką, czego stanowczo nie akceptujemy” – piszą rektorzy. W niedzielę na krakowskim Rynku Głównym odbył się protest społeczności LGBT, któremu towarzyszyło hasło “Nie ma ideologii LGBT, są tylko ludzie LGBT”. Protest odbył się podczas konwencji wyborczej Andrzeja Dudy.

 

aip

COMMENTS