HomeMałopolskie

Kraków: Policjanci na kontroli w siłowni, która ogłosiła się Kościołem Zdrowego Ciała

Kraków: Policjanci na kontroli w siłowni, która ogłosiła się Kościołem Zdrowego Ciała

Siłownia Atlantic w Krakowie stała się sławna, po tym jak jej właściciele zdecydowali, że pomimo koronazakazu, będą prowadzić swój biznes. Siłownia zaczęła funkcjonować jako sklep z testowaniem sprzętu, a zajęcia fitness odbywają się w ramach Kościoła Zdrowego Ciała. Policja przeprowadziła w klubie kontrolę.

– Nie umknęło naszej uwadze, że klub, pomimo czerwonej strefy i zakazów, nadal działa – mówi nam Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Mundurowi odwiedzili klub w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia w trakcie kontroli ćwiczyło kilka osób, a w niedzielę kilkanaście. – Personel został wylegitymowany, wysłuchaliśmy ich wyjaśnień. Weryfikujemy całą sytuację, zabezpieczyliśmy m.in. dokumenty fiskalne. Będziemy to konsultować z sanepidem i innymi organami administracji. Na razie nie oceniamy, czy doszło do naruszenia przepisów – dodaje Sebastian Gleń.

 

Sklep z testowaniem sprzętu do ćwiczeń oraz Kościół Zdrowego Ciała – tak jedna z krakowskich siłowni obchodzi obostrzenia związane z koronawirusem, które od soboty zamknęły m.in. właśnie siłownie. Klub decyzję ogłosił w mediach społecznościowych. Większość komentujących internautów zdecydowanie popiera taki ruch. Atlantic Sport to klub działający w ścisłym centrum Krakowa. Oferuje siłownię, korty do squasha i zajęcia fitness. Od soboty powinien być zamknięty, ale nie jest, bo jego właściciele zdecydowali się na odważny krok. Żeby działać zgodnie z prawem, trzeba się było nieco, nomen omen, nagimnastykować.

 

Co zrobił zatem klub Atlantic? Siłownie zamienili na sklep, a zajęcia fitness to teraz związek wyznaniowy. “Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń – nasze PKD (Polska Klasyfikacja Działalności – red.) to również 4764Z, więc możemy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny. Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. “Kościół Zdrowego Ciała”.

 

Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne. Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności. Wszystko zgodnie z prawem” – czytamy na facebookowym profilu klubu. – Nasz związek wyznaniowy traktujemy jako taki, który nie podejmuje czynności prawnych, a funkcjonuje na zasadzie swobody wyznania, co gwarantuje konstytucja – mówiła nam Marta Jamróz, dyrektor ds. marketingu w Atlantic Sports. Jak dodaje, pierwsze spotkanie religijne było bardzo przyjemne i udane. Tylko w sobotę ok. 300 osób deklarowało chęć przystąpienia do Kościoła Zdrowego Ciała. W sobotę także kilka osób skorzystało ze sklepu.

 

aip

COMMENTS