HomeMałopolskie

Kraków: Pioruny na bazylice. Kto powstrzyma niszczenie kościołów?

Kraków: Pioruny na bazylice. Kto powstrzyma niszczenie kościołów?

Nieznani sprawcy zniszczyli budynki bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie – informuje portal pch24.pl. Na murach “Skałki” pojawiły się znaki charakterystyczne dla uczestników strajków odbywających się po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie aborcji eugenicznej. Trybunał uznał, że jest ona niezgodna z polską konstytucją.

Na kościelnych murach pojawiły się znaki pioruna, głównego symbolu manifestacji przeciwników orzeczenia TK. Na asfalcie w sąsiedztwie bazyliki wymazano napisy “aborcja jest ok” oraz “stop pedofilii w Kościele”.

Kościół na Skałce kojarzony jest przede wszystkim ze śmiercią krakowskiego biskupa Stanisława ze Szczepanowa, pierwszego polskiego męczennika – patrona Polski, oraz z obecnymi tu za sprawą Jana Długosza ojcami paulinami.

Od około miesiąca w Polsce dochodzi do podobnych przypadków dewastacji kościołów, cmentarzy czy pomników. Na m.in. drzwiach kościołów wypisywane są numery telefonu do klinik aborcyjnych. Zdaniem autora publikacji w pch24.pl Mateusza Tomaszewskiego “sprawcy związani są z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet i środowiskiem skrajnie lewicowym”. Autor dodaje, że podobne hasła głoszone są na protestach organizowanych przez Martę Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/niezalezna.pl/pch24.pl/ #Łukowska/

Fot. PCh24.pl/ŁuK

COMMENTS