Kraków. W niedzielę wzrośnie zanieczyszczenie powietrza. Będzie “smogowa” komunikacja

Kraków. W niedzielę wzrośnie zanieczyszczenie powietrza. Będzie “smogowa” komunikacja

W niedzielę prognozuje się znaczące pogorszenie jakości powietrza w Krakowie. Spełniony został warunek do uruchomienia darmowej komunikacji dla kierowców i pasażerów samochodów. Przypominamy: aby skorzystać z darmowej komunikacji należy mieć przy sobie lub być w towarzystwie osoby, która posiada dowód rejestracyjny.

Ze względu na prognozę przekroczenia w dniu 7 stycznia 2018 r. poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w dniu 7 stycznia 2018 roku od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego – podaje krakow.pl. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, do których kursuje komunikacja MPK, a które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego.

 

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie. Wszelkie informacje o stanie jakości powietrza można śledzić na bieżąco na stronie internetowej WIOŚ lub na smartfonach za pomocą aplikacji Powietrze Kraków.

red. (aip)

COMMENTS

WORDPRESS: 0