Kraków: Ktoś poszukuje studentek Jacka Majchrowskiego z Motelu Krak

Kraków: Ktoś poszukuje studentek Jacka Majchrowskiego z Motelu Krak

Kierowcy za wycieraczkami aut znajdują niecodzienne ogłoszenia. Ktoś poszukuje byłych studentek prof. Jacka Majchrowskiego, które ten miał zapraszać do Motelu Krak, gdzie swego czasu wynajmował pokój. Nie wiadomo, kto stoi za tym ogłoszeniem.

 

Podana strona internetowa na nim nie działa. Natomiast podany numer komórkowy to numer TVP Info, służący do kontaktu stacji z widzami. Poprosiliśmy rzeczniczkę prezydenta o komentarz oraz o wyjaśnienia rzecznika TVP – czy to ich akcja, czy może prowokacja i element brudnej kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, sprawa Motelu Krak, to pierwsza medialna burza związana z Jackiem Majchrowskim, która miała miejsce w latach 2003-04, kiedy wynajmował pokój nr 71 w motelu Krak od spółki Forte. Był wtedy jeszcze dobrym znajomym jej prezesa Wacława Stechnija. Pomiędzy obu panami zrodził się jednak konflikt i prezes stwierdził, że prezydent za pokój nie płacił. Sprawa trafiła do sądu.

 

Prezes podnosił, że Majchrowski w pokoju przyjmował urzędniczki i studentki z Uniwersytety Jagiellońskiego, gdzie wtedy wykładał. Rzeczniczka prezydenta odpowiadała lakonicznie, że przyjmował różne osoby. Zrobiła się z tego obyczajowa afera. Sąd nakazał, by Majchrowski zapłacił za pokój 52 tys. zł z odsetkami. Prezydent zapłacił.

 

Piotr Rąpalski aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0