HomeMałopolskie

Kraków: Kościół Mariacki nie będzie już pusty. W poniedziałek znów wejdą do niego turyści

Kraków: Kościół Mariacki nie będzie już pusty. W poniedziałek znów wejdą do niego turyści

Od poniedziałku znów będzie można zwiedzać Bazylikę Mariacką. Ponowne otwarcie zapowiedział proboszcz parafii ks. dr Dariusz Raś.

Krakowianie, którzy chcieliby odwiedzić jeden z największych i najważniejszych, obok archikatedry wawelskiej, kościołów Krakowa i podziwiać jego wnętrza nie w natłoku turystów z całego świata, ale w bezpiecznych odstępach pomiędzy zwiedzającymi – teraz będą mieli okazję. Od poniedziałku kościół Mariacki zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających.

 

Przez ostatnie tygodnie ze względu na stan epidemii mogli w nim przebywać tylko wierni w trakcie mszy świętych, z zachowaniem obostrzeń nowego reżimu sanitarnego. Teraz wejdą tam także chętni obejrzeć uchodzący za najcenniejsze krakowskie dzieło sztuki Ołtarz Wita Stwosza, prezbiterium nakryte sklepieniem gwiaździstym, kaplice czy polichromie w nawie głównej wykonane w latach 1890-1892 przez Jana Matejkę.

 

Bazylika będzie dostępna dla turystów od poniedziałku do soboty od godz. 11.30 do 16.30 oraz w niedzielę od godz. 14 do 16.30. Wchodzący do świątyni będą proszeni o noszenie maseczek, zachowanie 2-metrowych odstępów i dezynfekcję rąk. W bazylice będzie mogło przebywać jednocześnie 200 osób.

 

aip

COMMENTS