HomeMałopolskie

Kraków. Koronawirus dezorganizuje pracę szpitali. Pewnie na COVID-19 nie umrzesz, ale z powodu innej choroby to możliwe…

Kraków. Koronawirus dezorganizuje pracę szpitali. Pewnie na COVID-19 nie umrzesz, ale z powodu innej choroby to możliwe…

“W związku z sytuacją epidemiologiczną, Izba Przyjęć Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla przy ulicy Skarbowej 1 w Krakowie zawiesiła swoją działalność” – poinformowała w środę placówka na FB. Wszystko przez stwierdzone przypadki koronawirusa u pacjentów i personelu. To niejedyny szpital w Krakowie, którego pracę dezorganizuje Sars-CoV 2.

 

Największym ogniskiem koronawirusa w Krakowie jest w tej chwili Szpital im. Dietla. Fakt wykrycia SARS-CoV 2 u personelu placówki potwierdził jej dyrektor. Wieczorem na swoim Facebooku szpital poinformował, że jego izba przyjęć zawiesiła działalność. „Wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na oddziały internistyczne, kardiologię, reumatologię, neurologię, rehabilitację dzienną, diagnostykę obrazowa i endoskopię. Koronawirus został potwierdzony u 11 osób” – napisano dalej.

 

Są też zakażeni pracownicy lub pacjenci innych krakowskich lecznic – Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego przy al. Modrzewiowej (zawiesił on w związku z tym operacje), szpitali im. Narutowicza, Rydygiera i św. Rafała. “Do wszystkich Państwa apelujemy o odpowiedzialne zachowania i bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego! Tylko tak możemy powstrzymać pandemię! Będziemy Państwa informowali na bieżąco. Dziękujemy za Wasze wsparcie” – napisano na profilu Szpitala im. Dietla.

 

MM aip

COMMENTS