HomeMałopolskie

Kraków: Dźgnęła nożem partnera, gdy ją spoliczkował. Odpowie za próbę zabójstwa

Kraków: Dźgnęła nożem partnera, gdy ją spoliczkował. Odpowie za próbę zabójstwa

30-letnia Agnieszka S. odpowie przed krakowskim sądem za próbę zabójstwa partnera. Śledztwo w te sprawie zakończyła prokuratura i wysłała do sądu akt oskarżenia. Kobiecie grozi dożywocie.

Z ustaleń śledczych wynika, że do incydentu z nożem doszło 21 listopada 2018 r. w wynajmowanym mieszkaniu przy Al. Pokoju. Kobieta, panna utrzymująca się z 700 zł renty i matka jednego dziecka uderzyła nożem partnera, gdy ją spoliczkował. Ranny Krzysztof M. wyszedł na korytarz i kurtką próbował tamować krew z klatki piersiowej. Gdy na korytarz w bloku wyjrzał inny lokator ranny poprosił go o wezwanie karetki pogotowia. Gdy tak się stało na korytarz pojawiła się też Agnieszka S. i rzuciła, by sąsiad się nie wtrącał.

 

Na miejscu pojawili się lekarze, którzy udzielili pomocy Krzysztofowi M. Gdy przyjechała policja ranny zasłaniał się niepamięcią w kwestii sprawcy ataku nożem. Agnieszka S. potwierdziła, że to ona zadała cios, a nóż wyrzuciła przez okno. Słuchana w prokuraturze nie przyznała się do winy. Opisała, w jaki sposób nietrzeźwy partner źle ją traktował: poniewierał, bił, wyrzucał z domu. Nie odeszła do niego, bo darzyła go uczuciem. Będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach ograniczonej poczytalności. Ranny ponad 7 dni spędził w szpitalu, a głębokość rany od noża miała trzy centymetry.

aip

COMMENTS