HomeMałopolskie

Kraków. Atak nożem: poszkodowany zmarł z wykrwawienia. Policja zatrzymała podejrzanego. Grozi mu nawet dożywocie

Kraków. Atak nożem: poszkodowany zmarł z wykrwawienia. Policja zatrzymała podejrzanego. Grozi mu nawet dożywocie

Krakowscy policjanci zatrzymali podejrzanego, który miał ugodzić nożem mężczyznę. Rannego przewoził taksówkarz – poszkodowany wykrwawił się – ratownicy nie zdołali go uratować. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Kierowca taksówki zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jedzie do Kocmyrzowa i przewozi rannego mężczyznę. W Kocmyrzowie pogotowie przejęło poszkodowanego, który pomimo reanimacji zmarł. Do zdarzenia doszło w niedzielę (16 sierpnia). Ustalono, że denat to 39-letni mieszkaniec Krakowa. Policja informowała, że do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie – miał obrażenia zadane ostrym narzędziem.

 

Ustaliliśmy nowe fakty w tej sprawie. W krakowskiej prokuraturze toczy się śledztwo przeciwko mężczyźnie, który jest podejrzany o kilkukrotne ugodzenie nożem poszkodowanego. Do śmierci doszło na skutek wykrwawienia. Postępowanie dotyczy spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego efektem był zgon mężczyzny. Prokuratura podaje niewiele informacji na temat samych okoliczności zdarzenia, zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa.

 

– Można jedynie wskazać, iż tego dnia otrzymano zgłoszenie od kierowcy TAXI, iż przewozi on klienta, który miał zostać zaatakowany nożem, jest ranny i potrzebuje pomocy. W miejsce wskazane przez taksówkarza skierowano zespół pogotowia ratunkowego, który podjął czynności ratunkowe, jednak w wyniku dużego upływu krwi nie zdołano pokrzywdzonego uratować – przekazał prok. Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Policja ustaliła tożsamość podejrzanego – został zatrzymany. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.

 

aip

COMMENTS