Kowalczyk: Będzie kontrola budowy na terenie Puszczy Noteckiej

Kowalczyk: Będzie kontrola budowy na terenie Puszczy Noteckiej

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiada, że budząca kontrowersje budowa na terenie Puszczy Noteckiej będzie skontrolowana.

Minister powiedział, że kontrola rozpocznie się już dziś. „Liczę na to, że jej wyniki dadzą jednoznaczną odpowiedź co do przebiegu procedury wydania decyzji, umożliwiającej budowę” – podkreśla Henryk Kowalczyk.

W komunikacie resortu czytamy, że decyzja poznańskiego RDOŚ, w której stwierdzono, że przedsięwzięcia nie powinno znacząco negatywnie oddziaływać na obszar Natura 2000, została wydana w kwietniu 2015 r. na podstawie m.in. przedstawionego przez inwestora raportu. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

Rozpoczynająca się kontrola ma wyjaśnić przebieg postępowania przed RDOŚ w Poznaniu i dać odpowiedź na pytanie o przebieg procesu wydawania decyzji w tej sprawie.

Z informacji medialnych wynika, że budynek ma mieć 14 nadziemnych kondygnacji i będzie miał kilkudziesięciometrową wieżę. Ma się w nim znaleźć prawie 50 mieszkań, a na stałe ma go zamieszkiwać około 100 osób i 10 osób obsługi.

IAR / Ministerstwo Środowiska / pp/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0