-0.4 C

Koszykówka – ME: kolejna dramatyczna końcówka i rzut rozpaczy Maricna Gortata.

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z Francją 66:69 (14:14, 12:16, 21:22, 19:17) w meczu grupy A mistrzostw Europy, rozegranym w Montpellier. Najwięcej dla Polaków, 18 punktów, rzucił Adam Waczyński; po 10 zdobyli Mateusz Ponitka i Marcin Gortat. Najskuteczniejszy w szeregach obrońców tytułu był Tony Parker, który zdobył 16 punktów.

Polacy nadspodziewanie dobrze rozpoczęli spotkanie i porwadzili barzdo długo z naszpikowaną graczami z NBA reprezentacją Francji. Nasi zawodnicy grali bardzo dobrze w obronie oraz skutecznie w ataku. Nasi przeciwnicy też nie odpuszczali w obronie dlatego pierwsza kwarta zakończyła się bardzo niskim wynikiem 14:14. Początek drugiej kwarty to w dalszym ciągu doskonała gra naszego zespółu. Na nasze nieszczęście ponowne wejscie na parkiet Tony Parkera, który zaczął popisywać się swoimi niesamowitymi rajdami pod kosz oraz niepotrzebne straty naszego zespołu sprawiły, że Francuzi zdobyli 12 punktów z rzędu i wyszli na bezpieczne 8 punktowe prowadzenie. Cene rzuty Adama Wczyńskiego pod koniec 2 kwarty pomogły nam zniwelować przewage do tylko 4 punktów: 30:26. Znacznie bardziej skutecznie w ataku zagrały obie drużyny w 3 kwarcie. Co bardzo cieszy nasi koszykarze w dalszym ciagu dotrzymywali kroku ekipie z Francji. Trzecią kwartę przegraliśmy tylko 1 punktem 21:22. W czwartej Francuzi ponownie przycinęli ale nasz wyborowy strzelec na tych mistrzostwach Adam Waczyński grał jak nadchniony co chwilę trafiając do kosza. Pomagali mu dzielnie Ponitka i Gortart. Niesamowicie ambitna postawa naszego zespołu sprawiła, że znowu mieliśmy dramatyczną końcówkę i szkoda tylko, że nie udało się doprowadzić ostatniej akcji do czystej pozycji rzutowej. Równo z sereną końcową zmuszony do rzutu za 3 puntky został Marcin Gortat, który mógł zostać bohaterem spotkania i doprowadzić do dogrywaki ale niestety rzut był niecelny. Możemy być jednak dumni z postawy naszego zepołu i wyniu tego meczu.

To pierwsza porażka Polaków w trzecim meczu; polscy koszykarze zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A; w czwartek zagrają z Izraelem.