HomeUSAChicago

Koszulka Lewandowskiego zlicytowana za 16 tys. dolarów dla dzieci chorych na raka

Koszulka Lewandowskiego zlicytowana za 16 tys. dolarów dla dzieci chorych na raka

Koszulka Roberta Lewandowskiego zlicytowana za 16 tysięcy dolarów na leczenie polskich dzieci chorych na raka. W sobotę w Chicago podczas charytatywnej imprezy radioton radia Polski.FM Chicago oraz fundacji You Can Be My Angel na rzecz polskich dzieci chorych na “raka” zebrano pieniądze niezbędne na leczenie Oliwki Kuśmierskiej z Rudy Śląskiej.

 

Koszulka najlepszego polskiego piłkarza była jednym z głównych przedmiotów licytowanych na aukcji. Zlicytowano też złotego Aniołka za trzy i pół tysiąca dolarów oraz mnóstwo innych przedmiotów i pamiątek. Oprócz licytacji były też tradycyjne “puszki”, wolontariusze, dobrowolne wpłaty. Sponsorem medialnym akcji był polski portal z Chicago wiadomosci.com.


Po kilku godzinach zebrano brakującą kwotę na leczenie chorej Oliwii i podjęto decyzję że pozostałe darowizny zostaną przekazane na leczenie 11- miesięcznego Miłosza Andrzejewskiego oraz sześcioletniej Julii Pogorzały czekających w Polsce na zbiórkę funduszy.


W sumie chicagowskie “Anioły” razem  z radiem PolskiFM zebrały w sobotę ponad 93 tysiące dolarów a przed nimi jeszcze podliczenie wpłat z finału w Copernicus Center.

AIP, foto wiadomości.com

COMMENTS