HomeŚląskie

Koszmarny wypadek na Śląsku. Zginęło 9 osób

Koszmarny wypadek na Śląsku. Zginęło 9 osób

Koszmarny wypadek zdarzył się na trasie DK88 między Kleszczowem a Gliwicami. W nocy z soboty na niedzielę zderzył się bus z autokarem. 9 osób, podróżujących busem, zginęło na miejscu, gdy pojazd przewrócił sią na bok i dachem uderzył w rozpędzony autokar. Ranni są pasażerowie autokaru – to 7 osób.

 

Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 88 w Kleszczowie pod Gliwicami. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o nim około godziny 22.30 – powiedział kapitan Damian Dudek z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Wszystkie ofiary śmiertelne to kierowca i pasażerowie busa. Zginęli wszyscy, którzy jechali tym pojazdem. Jak informują Nowiny Gliwickie “to cztery kobiety i pięciu mężczyzn. Wszyscy byli mieszkańcami Podkarpacia”.

Autokarem jechało 49 osób, z czego 7 jest poszkodowanych. Kierowca autokaru został wydobyty z pojazdu sprzętem hydraulicznym straży pożarnej i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostali ranni, czyli sześciu pasażerów autokaru, trafili do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała.

Na miejsce zdarzenia udał się wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, o czym poinformował na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Droga krajowa 88 jest już przejezdna.

IAR/AIP/foto Śląski Urząd Wojewódzki/Policja Śląska

COMMENTS