Koszmarne zabójstwo w Bobrownikach: 19-letnia dziewczyna zabiła ojczyma nożem, bo zabrał jej smartfon

Koszmarne zabójstwo w Bobrownikach: 19-letnia dziewczyna zabiła ojczyma nożem, bo zabrał jej smartfon

19-letnia dziewczyna zabiła ojczyma w Bobrownikach. Jak doszło do morderstwa? Wybuchła kłótnia o używanie smartfonu. Rozzłoszczona dziewczyna chwyciła nóż i ugodziła nim mężczyznę w szyję. Do tragedii doszło w miniony piątek (24 stycznia br.) w nocy. 19-latka przyznała się do winy i usłyszała zarzut zabójstwa.

 

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, w niedzielę 26 stycznia br. dziewczyna usłyszała w będzińskiej prokuraturze zarzut zabójstwa. Przyznała się do winy, ale nie wie, czemu chwyciła za nóż i zaatakowała nim matkę oraz ojczyma. Prawdopodobnie w poniedziałek 27 stycznia br. okaże się, czy sąd wyda zgodę na jej tymczasowe aresztowanie.

 

– Jak wynika z naszych dotychczasowych ustaleń powodem kłótni miał być fakt, że matka i ojczym zabronili 19-latce korzystania ze smartfonu. A będąc właśnie u nich w piątkowy wieczór głośno rozmawiała przez telefon – mówi Paweł Łotocki. Ostatecznie rodzinna awantura domowa w Bobrownikach zakończyła się tragicznie. 19-letnia pasierbica ugodziła swojego ojczyma nożem. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Zabójstwo w Bobrownikach miało miejsce w nocy z piątku, 24 stycznia na sobotę, 25 stycznia. Wszystko rozpoczęło się 24 stycznia, około godziny 23. Z pierwszych ustaleń będzińskiej policji wynikało, że 19-letnia dziewczyna przyjechała w odwiedziny do swojej matki, która mieszkała w Bobrownikach w wynajętym domu. Wieczorem doszło tam do awantury.

 

Dziewczyna zachowywała się nerwowo, próbowała zaatakować matkę, ale w obronie kobiety stanął jej mąż, ojczym 19-latki. W trakcie awantury 19-latka chwyciła za nóż i ugodziła nim mężczyznę w okolice gardła. Życia mężczyzny nie udało się niestety uratować. Pierwsze badania wskazują, że w trakcie tego zajścia nastolatka była pod wpływem alkoholu.

 

– Po całym zdarzeniu 19-latka uciekła z miejsca zdarzenia – mówił Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. – Została zatrzymana godzinę później przez policję w Piekarach Śląskich. Trafiła na początek do policyjnej izby zatrzymań. Obecnie wspólnie z prokuraturą wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – dodał. Policjanci m.in. zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, przesłuchali świadków. Będą też sprawdzać, czy dziewczyna nie była pod wpływem innych środków odurzających.

 

PAS aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0