Koszmarna kraksa legendy kolarstwa. Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia

Koszmarna kraksa legendy kolarstwa. Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia

Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia. Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców uległ ciężkiemu wypadkowi podczas kolarskiego wyścigu weteranów w Kolonii – informuje Lions Club Poznań 1990.

Legenda polskiego kolarstwa przeszła dwie operacje kręgosłupa, również bardzo trudny zabieg twarzy. Szurkowski ma czterokończynowe porażenie, nie może normalnie funkcjonować. W styczniu skończył 72 lata. Należy do panteonu polskiego sportu. Pięć razy wygrał Wyścig Pokoju, zdobył dwa srebrne medale olimpijskie. Jest trzykrotnym mistrzem świata, raz indywidualnie i dwa razy w drużynie. 10 czerwca wystartował w wyścigu weteranów w Kolonii.
“Nie jechałem zbyt szybko, pewnie coś ponad 40 km/h, w płaskim, szerokim terenie. Dwóch kolarzy przede mną sczepiło się kołami, ja walnąłem w nich i poleciałem na bruk, a z tyłu najechał na mnie peleton” opisał zdarzenie Szurkowski w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.
Może ktoś zapytać dlaczego dopiero dziś, po paru miesiącach dowiadują się państwo o tragicznym wypadku Ryszarda Szurkowskiego. Odpowiedź jest prosta. Takie było życzenie jego samego. Nie chciał by temu wypadkowi nadano rozgłos, zakładano fundację i zbierano pieniądze na ewentualne leczenie. „To była moja prywatna sprawa, prywatny wyjazd. I powinienem ponosić wszelkie konsekwencje”. Ale gdy okazało się że dalsza rehabilitacja neurologiczna po urazie rdzenia kręgowego potrwa dłużej niż początkowo zakładano, a koszty znacznie wzrosną i przekroczą możliwości finansowe rodziny, Ryszard zgodził sie na upublicznienie wiadomości o wypadku i stanie swego zdrowia informuje strona Lions Club Poznań 1990
Szurkowski od 13 tygodni przebywa w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji “Stocer” w Konstancinie-Jeziornie. Trwa zbiórka na pomoc Ryszardowi Szurkowskiemu. Wpłat można dokonywać na konto: 09 1240 1747 1111 0000 1845 5759 W dane przelewu wystarczy wpisać dane odbiorcy: ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189, 60-594 Poznań, a w tytule: „RYSZARD SZURKOWSKI – REHABILITACJA”

Więcej informacji można znaleźć na stronie Lions Club Poznań 1990

Red. AIP/MK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0