HomeZachodniopomorskie

Koszmar pod Goleniowem. Córka znęcała się nad swoją ponad stuletnią matką

Koszmar pod Goleniowem. Córka znęcała się nad swoją ponad stuletnią matką

Biła ją po plecach, szarpała, popychała, groziła uszkodzeniem ciała, a także krzyczała na nią i poniżała wyzywając ją wulgarnymi słowami – twierdzi prokuratura i oskarża 76-latkę o znęcanie fizyczne i psychiczne.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do sąd akt oskarżenia przeciwko 76-letniej mieszkance powiatu goleniowskiego, która przez dwa lata znęcała się nad swoją ponadstuletnią matka. Pokrzywdzona ma obecnie 104 lata. Do przestępstwa miało dochodzić w okresie od 2017 r. do dnia 3 czerwca 2019 r., kiedy o sprawie dowiedziała się policja.

 

Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzana zamieszkująca wspólnie z matką w jednej z miejscowości pod Goleniowem znęcała się nad nią psychicznie i fizycznie. Z zeznań świadków jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów wynika, że podejrzana zachowywała się agresywnie wobec matki, ubliżała jej wyzywając wulgarnymi słowami, a ponadto biła ją zwłaszcza po plecach, szarpała, popychała, groziła uszkodzeniem ciała.

 

Pokrzywdzona z uwagi na swój wiek wymagała przy wykonywaniu niektórych codziennych czynności pomocy osób trzecich.

 

– Wobec podejrzanej na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Podejrzana nie była w przeszłości karana sądownie -wyjaśnia prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Za czyn zarzucony podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

aipCOMMENTS