HomeZachodniopomorskie

Koszalin: 5 ofiar śmiertelnych pożaru w escape roomie. Niedziela będzie dniem żałoby [FOTO]

Koszalin: 5 ofiar śmiertelnych pożaru w escape roomie. Niedziela będzie dniem żałoby [FOTO]

Ofiary śmiertelne pożaru w tak zwanym escape roomie w Koszalinie, to prawdopodobnie młode kobiety – powiedziała IAR podkomisarz Monika Kosiec z koszalińskiej policji. Ustalana jest ich tożsamość. 

Ranny mężczyzna był prawdopodobnie pracownikiem escape roomu. Ta informacja musi jednak zostać potwierdzona podczas przesłuchania – zastrzega policja. Monika Kosiec dodała, że funkcjonariusze będą ustalali, jak doszło do pożaru i dlaczego nie wszystkie ofiary wydostały się z budynku.
Uciec udało się tylko jednej osobie – mężczyźnie. Poparzony trafił do szpitala – powiedział IAR rzecznik zachodniopomorskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, młodszy kapitan Tomasz Kubiak. “Trudno powiedzieć, co mogło być bezpośrednią przyczyną pożaru, to na pewno będzie w procesie dochodzenia ustalane” – dodał strażak.
Ogień wybuchł w okolicy godziny 17:00.
Escape roomy są formą rozrywki. Uczestnicy zabawy są dobrowolnie zamykani w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych.

 


Niedziela będzie w Koszalinie dniem żałoby po pożarze, w którym zginęło pięć młodych osób. Rodziny ofiar otoczono pomocą psychologiczną i psychiatryczną. Na briefingu prasowym rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak powiedział, że do pożaru doszło obok pomieszczenia, w którym znaleziono ciała.

Ogień wybuchł w okolicy godziny 17:00. Zginęły osoby, które przebywały w tak zwanym escape roomie. To forma rozrywki. Uczestnicy zabawy są dobrowolnie zamykani w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych.

Według wcześniejszych informacji policji ofiary śmiertelne pożaru to prawdopodobnie młode kobiety.

 

 

TEKST: IAR/kano Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Zagaj, Radio Szczecin/J.Turkowska/wcz./vey/kano

FOTO: aipCOMMENTS