HomeCiekawostki

Kosmiczna cena za ultraluksusowy apartament w Krakowie. Powala lokalizacja i jakość

Kosmiczna cena za ultraluksusowy apartament w Krakowie. Powala lokalizacja i jakość

Ultraluksusowy apartament w inwestycji Angel Wawel został wystawiony na sprzedaż. Za 700-metrowy, 4-kondygnacyjny penthouse w samym centrum Krakowa, w sąsiedztwie Wawelu, inwestor chce 18,5 mln złotych. Do dyspozycji nowego właściciela będą m.in.: prywatna strefa SPA, własna winda, kilka sypialni i łazienek, dwie kuchnie, gabinet i najbardziej okazały salon w Polsce o wysokości 9 metrów, zaaranżowany w dawnej kaplicy.

 

Iście królewski apartament wystawia na sprzedaż Angel Poland Group – firma, która od ponad dekady inwestuje w zabytkowe obiekty w najlepszych lokalizacjach. Jak twierdzą przedstawiciele tego dewelopera, na rynek trafia właśnie „prawdziwy klejnot w koronie”: ultraluksusowy Royal Apartment Angel Wawel, znajdujący się u zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej, w samym historycznym sercu Krakowa.

„Misją inwestora jest definiowanie wizerunku miast i przywracanie dawnego blasku budynkom, które mają bogatą historię. Angel Wawel, zrealizowana u stóp królewskiego wzgórza inwestycja premium, jest najlepszym przykładem filozofii działania Angel Poland. Jest też jedynym budynkiem w Polsce, w którym znajduje się przestrzeń na wskroś wyjątkowa: 700 metrów kwadratowych powierzchni, w której architektura perfekcyjnie łączy się ze sztuką, dając przyszłym nabywcom możliwość zamieszkania w scenerii godnej potomków arystokratycznego rodu” – reklamuje swoją ofertę Angel Poland Group.

Royal Apartment to inwestycja dla wybranych – nie tylko ze względu na wyrafinowane wnętrze (projekt tego apartamentu powstał w renomowanej pracowni Gottesman-Szmelcman), ale także przez cenę – za 700 metrów kwadratowych na 4 kondygnacjach trzeba zapłacić aż 18,5 mln zł złotych.

Widok na fragmenty panoramy dawnej stolicy Polski roztacza się z każdej strony ponadstandardowego mieszkania. Do dyspozycji mieszkańców prestiżowego apartamentu będą m.in.: prywatna strefa SPA, własna winda, kilka sypialni i łazienek, dwie kuchnie, gabinet i najbardziej okazały salon w Polsce: 9 metrowej wysokości z freskami mistrza Bukowskiego, jednego z młodopolskich autorów malowideł na sklepieniach Kościoła Mariackiego.

Inwestor nie ma wątpliwości, że Royal Apartment Angel Wawel to miejsce dla wyjątkowego nabywcy, ceniącego luksus, spokój i prestiż, który w tej nieruchomości dostrzeże więcej, niż miejsce do życia. – Wnętrze jest absolutnie spektakularne. Unikalnym czynnikiem, który sprawia, że apartament jest niepowtarzalny, jest mieszanka luksusu, historii i prestiżu. W efekcie otrzymujemy wyrafinowane wnętrze, które zaspokoi tylko najbardziej wysublimowane gusta. To wyjątkowa nieruchomość dla wyjątkowego klienta – mówi Małgorzata Nowodworska dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group – południe.

Przedstawiciele Angel Poland Group określają tę inwestycję mianem unikatu na skalę europejską i utożsamiają ją z dziełem sztuki. Zapytani o cenę królewskiego penthouse’u, nie rozwiewają wątpliwości, że w grę wchodzą grube miliony złotych, jednak podkreślają, że dla koneserów nie kwota transakcji będzie miała kluczowe znaczenie. – Mówimy przecież o jednym z najbardziej luksusowych kompleksów mieszkaniowych w Polsce, usytuowanym nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu. Jedno jest pewne, życie w Royal Apartament to wyjątkowe doświadczenie, a jak wszyscy wiemy – doświadczenia są bezcenne – twierdzą przedstawiciele inwestora.

Red. Grzegorz Skowron/ PolskaPress AIP

 

 

 

 

 

 

 COMMENTS