23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Kościoły na Śląsku dostają mandaty… za dzwony, które biją zbyt głośno

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Czy proboszcz może dostać mandat za zbyt głośno bijące dzwony? Wszystko wskazuje na to, że tak! Sprawa dotyczy rybnickich parafii.

Rybnickie parafie są karane za to, że ich dzwony zbyt głośno biją. Najpierw skarżono się na parafię Królowej Apostołów, potem bazylikę św. Antoniego. Dostało się nawet proboszczowi małego kościółka na terenie szpitala psychiatrycznego. – Zapłaciliśmy mandat, ale dostaliśmy drugi, mimo że już ściszyliśmy dzwony. Jestem w kontakcie z mecenasem. Nie mamy już chyba innego wyjścia jak tylko wystąpić na drogę sądową – mówi ojciec Jan Pilek, proboszcz parafii Królowej Apostołów.

 

Ojciec Jan Pilek, proboszcz parafii Królowej Apostołów mówi, że pierwszą karę zapłacił bez jakiegokolwiek odwoływania. – Myślałem, że będę miał spokój, ale nic nie uzyskałem. Jak przyszła druga kara, adwokat doradził mi, by napisać pismo, że nie będę płacić. Wtedy trafi to na drogę sądową – mówi proboszcz „misjonarzy”. Dodaje, że nie rozumie, dlaczego straż miejska pisze do sądu od razu o ukaranie, a nie sprawdzenie całej sprawy. Zaznacza, że problem nie dotyczy tylko jego parafii, a jest „ogólnoświatowy”.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520