7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Kościół korzysta z technologii. Rozpoczęła się… płatność kartą na tacę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kościół również podąża za nową technologią, czego dowodem jest nowa opcja płatności w jednej z parafii.

W Lublinie przed jednym z kościołów stanąć ma opłatomat. Tam będzie można za pomocą karty płatniczej „rzucić” coś „na tacę”. Wierni będą mogli w ten sposób przekazywać pieniądze na cele charytatywne czy remont świątyni. Ten opłatomat to na razie test. Od reakcji wiernych zależeć będzie, czy pojawiają się one w innych miejscach w kraju.

 

Liczą na to firmy produkujące lub wypożyczającego takie urządzenia, ponieważ ich sprzedaż może być niezłym biznesem. Publicyści uważają, że transakcje bezgotówkowe będą standardem w Kościele w ciągu kilkunastu lat, jednak na razie to taca pozostanie głównym sposobem wpłacania datków przez wiernych.

 

Już 27 polskich parafii wprowadziło możliwość wnoszenia datków na kościół za pomocą karty płatniczej – dowiaduje się Wirtualna Polska. W jednej z nich bezgotówkowe przelewy to już prawie połowa przychodów. Tu pojawił się problem, ponieważ każdorazowo należałoby wprowadzić odpowiednią kwotę. Podczas mszy świętej nie ma na to czasu.

 

Pierwszym kościołem, który skorzystał z możliwości wnoszenie datków za pomocą karty płatniczej była parafia św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze. O. Batorski zapewnia jednak, że nie będzie chodził z terminalem po kościele w trakcie mszy św. Każdy, kto zechce, będzie mógł złożyć ofiarę w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

W programie fundacji Polska Bezgotówkowa wzięły udział duże parafie miejskie, ale też kilka z małych miejscowości jak Lipe koło Kalisza, Tykocin na Podlasiu, Chłapowo na Pomorzu.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520