HomePOLSKA

Kościół Katolicki: Kryzys powołań

Kościół Katolicki: Kryzys powołań

Takiej sytuacji w diecezji jeszcze nie było. W Wyższym Seminarium Duchowym w Świdnicy na pierwszym roku studiów nie ma ani jednego kleryka. – W diecezji trwa modlitewna ofensywa, aby wyprosić powołanie kapłańskie – informuje na swojej stronie Niedziela Świdnicka.

To bez wątpienie kryzys powołań w diecezji świdnickiej, bo choć na pierwszy rok studiów do Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy zgłosiło się pięciu kandydatów na kapłana, żaden z nich nie przeszedł pomyślnie rozmowy kwalifikacyjnej, a tym samym nie został ostatecznie przyjęty na studia.

 

Sprawa jest na tyle poważna, że biskup świdnicki prosi by wymodlić powołania. – W diecezji trwa modlitewna ofensywa, aby wyprosić powołanie kapłańskie – informuje na swojej stronie Niedziela Świdnicka.

 

Modlitwy w tej intencji trwają już od kilku tygodni. Z nowymi powołaniami jest coraz gorzej od kilku już lat. Aktualnie w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej kształci się 27 przyszłych księży, ale w poprzednich kilku latach na pierwszy rok studiów przyjmowano ich niewielu (w 2017 roku – 4, w 2018 roku – 10, a w 2019 – 5).

 

W tym nie przyjęto nikogo i jest to pierwszy taki przypadek w świdnickim seminarium.

 

aip

COMMENTS