HomePOLSKA

Korupcja we wrocławskiej skarbówce. Urzędniczka pomagała wyłudzić VAT?

Korupcja we wrocławskiej skarbówce. Urzędniczka pomagała wyłudzić VAT?

Urzędniczka Urzędu Skarbowego Wrocław-Śródmieście Małgorzata K. podejrzana jest o to, że pomagała w wyłudzeniu podatku VAT. Prokuratura już postawiła jej zarzuty. 

Wrocławscy policjanci razem z funkcjonariuszami Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili korupcję we wrocławskiej skarbówce. Pracownica urzędu przy ul. Piłsudskiego, Małgorzata K., podejrzana jest o to, że pomagała w otrzymaniu nienależnego zwrotu VAT i unikaniu kontroli celno-skarbowych. Małgorzatę K. oraz Mieczysława J., któremu miała pomagać urzędniczka skarbówki, zatrzymano i doprowadzono do prokuratury 11 grudnia.

 

Jak informuje nas Małgorzata K., rzeczniczka wrocławskiej prokuratury, urzędniczka jest podejrzewana o przekroczenie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej w zamian za pomaganie przedsiębiorcy, Mieczysławowi J., w odzyskiwaniu nienależnego podatku VAT oraz doradzanie, jak skutecznie unikać kontroli celno-skarbowych. Zabezpieczono też dokumenty i sprzęt elektroniczny, a także (na poczet przyszłych kar) dwa pojazdy marki BMW i Toyota.

 

Oprócz przedstawienia zarzutów przez prokuratora wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze – poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. (dla każdego z podejrzanych), zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Małgorzata K. i Mieczysław J. mieli oszukać skarb państwa na prawie milion złotych.

AB aipCOMMENTS