Koronawirus: Pół miliona zakażonych na świecie

Koronawirus: Pół miliona zakażonych na świecie

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła pół miliona – informuje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Liczba zgonów przekroczyła 23 tysiące, a epicentrum pandemii to teraz Europa. Coraz gorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych.

Najgorsza sytuacja od wielu dni panuje we Włoszech. Liczba ofiar przekroczyła tam 8 tysięcy, rośnie też liczba zainfekowanych. “Mamy 4,5 tysiąca nowych zakażeń, w sumie już ponad 62 tysiące” – informował Agostino Miozzi z włoskiej obrony cywilnej. Dodał, że “33 tysiące osób są w izolacji w swoich domach, ponad 3 i pół tysiąca osób znajduje się na oddziałach intensywnej terapii”.

W Hiszpanii liczba zmarłych przekroczyła 4 tysiące. W Stanach Zjednoczonych zmarło już 1150 osób, a liczba zakażonych to 80 tysięcy, czyli prawie tyle, co wszystkich przypadków infekcji w Chinach. Szybko rosną też statystyki w Turcji, gdzie zmarło już 75 osób, a zainfekowanych jest ponad 3 i pół tysiąca.

Koronawirus jest już we wszystkich krajach świata na wszystkich kontynentach. Nakaz pozostania w domach obejmuje w tej chwili ponad jedną czwartą populacji na całym świecie. W Argentynie, Egipcie czy Indiach obowiązuje godzina policyjna. Wiele krajów zamknęło też swoje granice.

ONZ zaapelowała wczoraj do krajów członkowskich oraz do przedsiębiorców o wpłaty na nowy fundusz Narodów Zjednoczonych, przeznaczony na walkę z pandemią. Pieniądze mają trafić przede wszystkim do krajów najbiedniejszych. ONZ chce do końca roku zebrać 2 miliardy złotych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/WHO/wcześn./w SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0