HomeŚwiat

Koronawirus na świecie: Niemal 38 tysięcy ofiar

Koronawirus na świecie: Niemal 38 tysięcy ofiar

Liczba ofiar COVID-19 na świecie zbliża się do 38 tysięcy. Zakażonych jest ponad 786 tysięcy. Takie informacje podaje Uniwersytet Johna Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem pandemii koronawirusa. Najgorsza sytuacja wciąż panuje we Włoszech, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych.

W samym tylko Nowym Jorku, gdzie epidemia rozwija się teraz najszybciej zmarło 1200 osób. Do miasta przypłynął właśnie specjalny okręt szpitalny, by pomóc przeciążonej służbowe zdrowia, a szpital polowy budowany jest w Central Parku. W całych Stanach Zjednoczonych liczba ofiar przekroczyła 3 tysiące.

We Włoszech, gdzie ofiar jest najwięcej, ponad 11,5 tysiąca, do Wielkanocy przedłużono obowiązywanie nakazu pozostania w domach. W Hiszpanii z kolei jest już więcej zakażonych niż w Chinach, a liczba ofiar to ponad 7700.
Bank Światowy ostrzega tymczasem, że w regionie Azji Pacyfiku skutki gospodarcze pandemii będą bardzo mocno odczuwalne. Z kolei jedna z najbogatszych linii lotniczych na świecie American Airlines zapowiedziała, że będzie prosić o 12 miliardów dolarów pomocy.

Na Bliskim Wschodzie Jordania zanotowała piątą ofiarę śmiertelną. Na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy liczba zakażeń wzrosła do 116. W Izraelu zakazano wszelkich publicznych zgromadzeń, a porządku pilnuje policja oraz wojsko.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/WHO/wcześn./i mg/w zr

COMMENTS