HomePILNE

Koronawirus: Na świecie milion 203 tys. osób zakażonych, zmarło 65 tys. Najgorzej w USA

Koronawirus: Na świecie milion 203 tys. osób zakażonych, zmarło 65 tys. Najgorzej w USA

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie to obecnie prawie 65 tysięcy. Na całym globie zakażonych zostało milion 203 tysiące osób. Udało się wyleczyć 246 tysięcy osób. To najnowsze dane, które podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.

Najgorsza sytuacja jest teraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba zakażonych jest najwyższa na świecie i przekroczyła 300 tysięcy, ponad dwa razy więcej niż we Włoszech czy Hiszpanii i cztery razy więcej niż w Chinach. W USA zmarło już prawie 8,5 tysięcy osób, a amerykańskim epicentrum COVID-19 jest stan Nowy Jork, gdzie zanotowano kolejny tragiczny rekord. W ciągu doby zmarło tam ponad 600 osób.

We Włoszech w ciągu doby zmarło 681 osób, ale miejscowe władze twierdzą, że spada liczba osób, które są na oddziałach intensywnej terapii. W Hiszpanii z kolei zanotowano 809 zgonów w ciągu doby, ale liczba nowych zakażeń także spada. Stan wyjątkowy w tym kraju przedłużono o kolejne dwa tygodnie do 26 kwietnia.

Brytyjska królowa Elżbieta II ma dzisiaj wieczorem wygłosić orędzie do narodu, w którym ma apelować o ścisłe stosowanie się do zaleceń kwarantanny i pozostania w domach. Liczba ofiar w Wielkiej Brytanii szybko rośnie i wynosi już ponad 4300. To więcej niż w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia.

Ocenia się, że koronawirusa nie ma jeszcze tylko w 18 krajach na świecie. W większości są to małe wyspy na Pacyfiku takie jak Kiribati, Nauru, Samoa i Wanuatu.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/WHO/w kj

COMMENTS