HomeŚwiat

Koronawirus: Europa znosi kolejne restrykcje

Koronawirus: Europa znosi kolejne restrykcje

Kolejne kraje Europy znoszą dzisiaj część obostrzeń. To reakcja na poprawę sytuacji w związku z pandemią koronawirusa. Jeszcze do niedawna Stary Kontynent był epicentrum wirusa. W ostatnich dniach jednak liczba nowych zachorowań i nowych zgonów spadła.

Mieszkańcy Rzymu od dzisiaj znów mogą cieszyć się porannym espresso, ale z zachowaniem zasad dystansu. We włoskiej stolicy otwierają się restauracje i bary. “Dotąd mogliśmy jedynie sprzedawać papierosy, a teraz otwieramy bar i mamy nadzieję, że klienci przyjdą. Brakuje nam turystów, zobaczymy, czy uda się wrócić do normalności” – mówi właściciel jednej z kawiarni w Rzymie Angelo.

We włoskiej stolicy przez ostatnie dni odkażano kościoły, a od dzisiaj mogą do nich przychodzić zarówno wierni, jak i turyści. Otwierana jest też Bazylika Świętego Piotra w Watykanie.
W Belgii otwierane są szkoły i muzea, w Danii kawiarnie i restauracje, a Niemczech słynne ogródki z piwem. W Grecji dla zwiedzających ponownie otwarte będą zabytki w tym słynny Akropol w Atenach.

Według danych naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Europie w wyniku COVID-19 zmarło do tej pory 163 tysiące osób. To połowa wszystkich ofiar na świecie. Liczba zachorowań na Starym Kontynencie to 1 milion 790 tysięcy.

IAR/ #CegielskiCOMMENTS