HomeUncategorized

Kornel Morawiecki w szpitalu, jego stan lekarze określają jako “ciężki”. Premier dziękuje za wsparcie okazywane jego ojcu

Kornel Morawiecki w szpitalu, jego stan lekarze określają jako “ciężki”. Premier dziękuje za wsparcie okazywane jego ojcu

Premier Mateusz Morawiecki podziękował za wsparcie, jakie w ostatnich dniach udzielane jest jego choremu ojcu. Kornel Morawiecki zmaga się z rakiem trzustki. W piątek rano trafił do szpitala, jego stan lekarze określają jako “ciężki”.
“Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, przyjaciołom i konkurentom politycznym, którzy kierują słowa wsparcia dla mojego Ojca. Jestem za każdą dobrą myśl, dobre słowo wszystkim Państwu bardzo wdzięczny” – napisał na Twitterze szef rządu.
W piątek Andrzej Duda w “uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej” nadał Kornelowi Morawieckiemu Orła Białego. Prezydencki minister Andrzej Dera powiedział Polskiemu Radiu, że Kornel Morawiecki ma ogromne zasługi dla polskiej wolności i niepodległości. “To jest człowiek, który jest ikoną polskiego dążenia do wolności. Jego postać absolutnie jednoznacznie pokazuje, że walka z komunizmem, systemem, który został nam narzucony, była częścią jego życia, i nie tylko jego. On stworzył cały zespół ludzi związanych z Solidarnością Walczącą, która się temu systemowi sprzeciwiała” – powiedział prezydencki minister.
Kornel Morawiecki, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji, lider założonej w 2016 roku partii Wolni i Solidarni, już w młodości angażował się w politykę. W czasach PRL był znanym działaczem opozycji antykomunistycznej, założycielem niepodległościowej organizacji Solidarność Walcząca. Jest ojcem premiera Mateusza Morawieckiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Twitter, wczesn./Wj/kj

COMMENTS