11.6 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Konwencja Zjednoczonej Prawicy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi regulacje unijne dotyczące tak zwanego ACTA2, tak aby ograniczyć ich negatywne skutki dla wolności w Internecie. Taką deklarację złożył na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Gdańsku Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że kwestia wolności dla jego ugrupowania jest podstawowa. 

„Polska pozostanie wyspą wolności” – podkreślił Jarosław Kaczyński i dodał, że od dziś podstawą programu wyborczego PiS będzie „piątka plus” – obok 500 plus na pierwsze dziecko, większej kwoty wolnej od podatku, transportu zbiorowego dla regionów komunikacyjnie wykluczonych oraz emerytury plus i zwolnienia młodych od podatku dochodowego, ma być to postulat dotyczący wolności.
„Te wszystkie sprawy, to znaczy 500 plus, emerytura plus, zwolnienie od podatku PIT do 26. roku życia, obniżenie podatku i podniesienie sumy wolnej od kosztów pracy, wreszcie infrastruktura, rozbudowa komunikacji na terenie całej Polski – to pięć. A plus – to wolność” – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Do przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywy o prawach autorskich odniósł się na konwencji Zjednoczonej Prawicy także premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie walczyło o wolność w internecie.
„Chcę z tego miejsca obiecać wszystkim naszym wspaniałym youtuberom, blogerom, influencerom, forumowiczom, wszystkim internautom, że będziemy walczyć o wolność słowa w internecie, że to jest dla nas niezbywalny imperatyw wolności gospodarczej. Drodzy internauci, jesteśmy z wami!” – przekonywał na konwencji szef rządu.
W swoim wystąpieniu premier podkreślił, że swoboda w internecie i gospodarka cyfrowa są bardzo ważne dla rozwoju gospodarki i usług. Zdaniem Mateusza Morawieckiego o przyjęciu przez europarlament dyrektywy o prawach autorskich – zgodnie z którą właściciele wyszukiwarek będą zobowiązani do odprowadzania opłaty na rzecz wydawców prasy, a witryny internetowe mają filtrować treści pod kątem ewentualnego łamania praw autorskich – zadecydowały między innymi głosy eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej.
Przeciwko ACTA 2 w głosowaniu, które odbyło się we wtorek, opowiedzieli się eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i jeden europoseł Sojuszu Lewicy Demokratyczne j- Unii Pracy. Siedmiu przedstawicieli Platformy Obywatelskiej zagłosowało za przyjęciem dyrektywy, czterech było przeciw. Od głosu wstrzymali się dwaj eurodeputowani SLD.
Dyrektywę popierali między innymi artyści i wydawcy prasowi – przekonywali, że na nielegalnych kopiach tracą niezależni twórcy, a zyskują informatyczne giganty. Przeciwna była część internautów. Ich zdaniem ACTA 2 to próba ocenzurowania sieci. Na implementację dyrektywy kraje Unii Europejskiej mają 2 lata.
Po konwencji politycy ruszyli na zaplanowane spotkania z wyborcami w miastach regionu a premier Mateusz Morawiecki odwiedził rozbudowywany terminal kontenerowy DCT w Gdańsku.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą 52 europosłów reprezentujących 13 okręgów wyborczych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/wcześn./dwi/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520