HomeŚląskie

Konwencja Zjednoczonej Prawicy. Program PiS na wybory powstanie w ten weekend w Katowicach

Konwencja Zjednoczonej Prawicy. Program PiS na wybory powstanie w ten weekend w Katowicach

Konwencja programowa Zjednoczonej Prawicy: 16 sesji plenarnych, ponad 60 paneli specjalistycznych i 400 mówców, w tym, a może przede wszystkim, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. W takich okolicznościach PiS zacznie pisać swój program na jesienne wybory. W ten weekend. W Katowicach.

 

Konwencja Zjednoczonej Prawicy rozpoczyna się dziś, 5 lipca 2019, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. PiS zamierza powtórzyć sprawdzony model sprzed 4 lat: przed wyborami w 2015 roku, na podobnym kongresie pod hasłem „Myśląc: Polska”, eksperci i politycy PiS przedstawili pomysły na zmiany w partyjnym programie. Jak mówił Polskiej Agencji Prasowej Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego PiS, „owocem tamtej konwencji były takie programy, jak 500 plus, uszczelnienia systemu podatkowego, modernizacji służb mundurowych czy polskiej armii”.

 

– Jestem przekonany, że w Katowicach również narodzą się nowe pomysły, którymi uzupełnimy program na jesienne wybory – mówi Bolesław Piecha, szef PiS w okręgu rybnickim. W piątek o godz. 16. konwencję otworzy wicepremier Piotr Gliński, szef rady programowej PiS. Trzy piątkowe dyskusje będą dotyczyć gospodarki, polityki energetycznej (niestety, wśród panelistów nie ma żadnego przedstawiciela Śląska), ochrony środowiska i społeczeństwa obywatelskiego.

 

Na sobotę, około południa, zaplanowano wystąpienia liderów Zjednoczonej Prawicy: Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry. Na godz. 16. zapowiadane jest przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego. Sesje tematyczne zostały poświęcone takim zagadnieniom, jak rozwój wsi, finanse publiczne, polityka międzynarodowa, służba zdrowia, obronność, samorząd, polityka społeczna, sport oraz kultura i media. Ostatni panel ma zakończyć się przed godz. 22.

 

W niedzielę konwencja rozpocznie się w… katowickiej Archikatedrze. Z mszy świętej politycy PiS wrócą do MCK, by dyskutować tym razem o wymiarze sprawiedliwości, e-państwie i polityce miejskiej. O godz. 14. obrady podsumuje sam Jarosław Kaczyński.

 

COMMENTS