HomeŚląskie

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu ze Schetyną, Lubnauer i Nowacką

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu ze Schetyną, Lubnauer i Nowacką

W środę w sosnowieckiej Muzie odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej wraz przedstawieniem jej lidera i kandydata na prezydenta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego.Na konwencji pojawili się także liderzy Koalicji Obywatelskiej w Polsce Grzegorz Schetyna , przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Katarzyna Lubnauer, p[przewodnicząca Nowoczesnej oraz Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej.

-Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem Waszej pracy, tego jak wygląda Sosnowiec. Arek jest symbolem sukcesu Sosnowca – chwalił obecnego prezydenta Sosnowca, Grzegorz Schetyna. Barbara Nowacka zachęcała do pójścia na wybory, by Polska mogła być samorządna, demokratyczna i sprawiedliwa . – Polska musi być samorządna i demokratyczna i sprawiedliwa. Tak, jak się świetnie rozwija Sosnowiec muszą się też rozwijać inne miasta. Trzymamy za was kciuki – mówiła.

 

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej powiedziała, że Sosnowiec przypomina jej Łódź. – Wielokulturowość i różnorodność. Sosnowiec staje się fajnym miejscem do życia – zauważyła. Na scenie pojawili się także kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku – Wojciech Saługa, Katarzyna Stachowicz i Dominik Łężak.

 

Arkadiusz Chęciński, obecny prezydent i kandydat na prezydenta Sosnowca przedstawił swój program wyborczy. Mówił o pakiecie mieszkańca, o specjalnych bonach edukacyjnych dla młodzieży, o żłobkach i przedszkolach dla każdego dziecka w Sosnowcu oraz o mieszkaniach dla absolwentów. Zapowiedział też wprowadzenie zwolnień podatkowych, dla pracodawców którzy zapłacą mieszkańcom Sosnowca pensję w wysokości przekraczającej 150 procent średniej krajowej.

 

– Mamy niskie bezrobocie. Pojawili się pracodawcy, ale chcemy by sosnowiczanie zarabiali u nich dobre pieniądze – mówił. Chęciński mówił też o udogodnieniach dla rowerzystów, drogach rowerowych, szybkim tramwaju, budowie dróg (węzeł S1, remont DK94). Zapowiedział też walkę ze smogiem -Kupimy drony, które będą „śledzić“ kopcące kominy – zapowiadał. Mówił też o pakiecie dla seniorów, rozbudowie szpitala, budowie tężni solankowej, rewitalizacji parków i sosnowieckiego Balatonu.

 

COMMENTS