HomePILNE

Konwencja Koalicji Europejskiej w Poznaniu. Schetyna mówi o “propagandowej szopce” na Stadionie Narodowym

Konwencja Koalicji Europejskiej w Poznaniu. Schetyna mówi o “propagandowej szopce” na Stadionie Narodowym

Grzegorz Schetyna krytykuje rząd za sytuację w oświacie i zaprasza sympatyków Koalicji Europejskiej na wielki marsz w Warszawie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej bierze udział w zorganizowanej w Poznaniu konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej zrzeszającej polityków PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Zielonych.

Grzegorz Schetyna obiecuje nauczycielom spełnienie ich postulatów i krytykuje przyjętą przez Sejm nowelizację prawa oświatowego, która ma umożliwić klasyfikację uczniów klas maturalnych w razie niezwołania rad pedagogicznych. Powiedział, że “cały proces legislacyjny trwał dosłownie parę godzin”. Dodał, że zamiast poważnej rozmowy z nauczycielami została zorganizowana “propagandowa szopka” na Stadionie Narodowym.

Przewodniczący PO przypomniał o uczestnikach Poznańskiego Czerwca z 1956 roku. Powiedział, że walczyli o wolność i dodał, że również jego ugrupowanie chce Polski bez przemocy, podziałów, nienawiści oraz taką, w której żyje się “jak na zachodzie”.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że 18 maja Koalicja Europejska zorganizuje w Warszawie marsz. Zaprosił “wszystkich, którzy chcą wolnej, europejskiej Polski”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano na 26 maja.

IAR/A.Augustyniak/zr

COMMENTS