HomeDolnośląskie

Kontrowersyjny napis pod pomnikiem Jana Pawła II w Oleśnicy

Kontrowersyjny napis pod pomnikiem Jana Pawła II w Oleśnicy

Przed kościołem pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy stoi pomnik Jana Pawła II. Na asfalcie tuż przed nim, prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek pojawił się napis “Kto ukrywa pedofilie jest pedofilem”.

To pokłosie filmu braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”. W minionym tygodniu służący w parafii św. Jana ks. Teodor Sawielewicz zabrał głos w sprawie filmu. Na profilu społecznościowym dodał opinię i prośbę o modlitwę.

 

– Poruszyły mnie te wydarzenia, związane z filmem o pedofilii księży i jej ukrywaniu. Chcę Was zaprosić do modlitwy, tylko najpierw wyjaśnię kontekst. Dostałem mocno rykoszetem. Otrzymuję wiadomości: „zawiodłem się Wami…”, „Wy jesteście tacy a tacy…”, „u fryzjera/w pracy o tym mówią proszę księdza, generalizują, wrzucają wszystkich do jednego gara…”, „mówią mi: „widziałaś film? jeszcze tych księży będziesz bronić?!” „. Dzisiaj, gdy byłem na stacji benzynowej w koloratce, Pani za ladą powiedziała „straszne czasy dla księży są, podziwiam, że ksiądz w koloratce chodzi…”. Widać było jej współczucie. Dochodzą też do mnie głosy od ofiar. Strasznie przykra sprawa – napisał duchowny.

 

– Widzę po pewnych ludziach, którzy jakoś Boga szukają, jakoś tam się modlą, jakoś się do niego zbliżają, że wrzucają do jednego wora księży i wyprowadzają ostatnio wnioski…: „Jezus nie założyłby takiego Kościoła z pedofilami, ja tu nie chcę być…”, „zaorać to towarzystwo…”, „nie mogę swojemu synowi pozwolić, by był ministrantem…”, „nie ma dziś księży z powołania…” – pisał ks. Teodor.

– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu

 

KJ aipCOMMENTS